Чому Multimedia?

Чому ж multimedia? Мультимедійні технології швидко увірвалися в наше життя. Не виняток і навчальний процес. Мультимедійні технології широко застосовуються в навчальному процесі різного рівня ,школи, університети, професійно-технічні училища . Відмічають високу результативність такого методу навчання. Так в чому ж причина високої ефективності мультимедійних технологій ? Все просто, а простота послідній крок мистецтва.

Розглянемо архітектуру мозку людини.

/Files/images/images.jpg

Права та ліва півкулі. Ліва півкуля відповідає за логічні операції (опрацьовує 16-одиниць інформації за секунду), права півкуля відчуття (опрацьовує 10 в дев'ятій степені одиниць інформації за секунду). Вся справа в цьому. Не випадково у більшості жінок погано спрацьовує логіка, просто ліва півкуля мозку розвинута слабше, але більше розвинута права півкуля, тому жінки більш чутливі.

Мозок більшості сучасних людей, фактично всіх дітей опрацьовує інформацію на швидкості 10 в дев’ятій степені одиниць інформації за секунду

Це означає, що сучасним дітям необхідно сприймати та опрацьовувати інформацію на високій швидкості 10 в дев’ятій степені одиниць інформації за секунду.

Чому фактично не працюють старі, добре перевіренні методи навчання ? Інформація подається на швидкості 16 одиниць за секунду. Уявіть собі, що Вам необхідно подолати відстань в 100 км. Швидкість руху Вашого автобуса 10 км/год. Напевно поїздка стала би жахом. Хоча колись ця швидкість була нормальною. Але ж зараз 21 століття .

Те саме відчувають і ті, хто навчається, отримуючи інформацію на швидкості 16 одиниць інформації за секунду.

Це одна із причин того, що учні шумлять і відволікаються на уроках, їм просто скучно і не цікаво.

Що ж таке multimedia? (з англ. multi – багато, media – інформація)

Multimedia - багато інформації. Завдяки об’ємності інформаційного потоку, мультимедійні технології забезпечують передачу інформації на швидкості 10 в дев’ятій степені одиниць інформації за секунду. Це і забезпечує високу ефективність даного методу навчання.

Звичайно мультимедійні технології не є панацеєю проблеми низького рівня освіти. Ця проблема є комплексною, але при застосуванні з іншими методами може принести хороший результат.

Не слід вчити того, хто не хоче навчитись.

Тарас Волощук