Кодекс честі ліцеїста

1. Запам’ятай: ти громадянин України і учень Косівського ліцею імені Ігоря Пелипейка. Люби свою Батьківщину, дорожи честю ліцею.

2. Вивчай українську мову. Шануй віру та звичаї своїх батьків, вивчай традиції та обряди рідного краю. Пам’ятай, що вони унікальні та неповторні.

3. З повагою стався до державних символів, будь справжнім патріотом своєї Вітчизни. Честь - це моральна гідність людини, його доблесть і чесність, благородство душі й чиста совість.

4. Через усе життя гідно пронеси горде ім’я українця.

5. Дотримуйся вимог Статуту школи, правил внутрішнього розпорядку, гідно веди себе.

6. Направляй свою навчальну діяльність на глибоке оволодіння знаннями з основ наук, будь ініціативним, самостійним, найповніше розкривай свої здібності.

7. Учись не заради оцінки, а для здійснення гуманних, патріотичних цілей і досягнень. Учись упродовж всього життя.

8. Багато читай, постійно працюй над собою, старайся стати свідомим. Освіченість і усвідомленість – ознака духовного здоров’я нації.

9. Не зупиняйся на досягнутих успіхах. Перемагай щодня!

10. Розвивай в собі дисциплінованість та відповідальність, працелюбність та повагу до законів.

11. Використовуй гаджети тільки за потреби та з дозволу вчителя.

12. Дотримуйся етичних норм взаємовідносин з товаришами та дорослими як у школі, так і за її межами.

13. Поважай право кожної людини на визнання її честі та гідності незалежно від віку.

14. Не зраджуй друзів, турбуйся про молодших, захищай слабших, виявляй милосердя.

15. Будь ввічливим у спілкуванні з товаришами, учителями, старшими людьми, шанобливо стався до батьків.

16. Не поводься зухвало. Не вживай нецензурну лексику.

17. Завжди пам’ятай, що моральність – це основа твоєї гідності. А гідність – це дзеркало душі. Ніколи не принижуй гідності своєї та інших людей. Будь вартий звання Людини.

18. Будь справедливим: справедливість – друге ім’я доброти.

19. Завжди кажи правду. За це тебе поважатимуть.

20. Не роби нікому й ніколи чогось такого, чого не бажаєш собі. Пам’ятай: кривда, нанесена комусь, повернеться до тебе.

21. Пам’ятай, що шанобливе ставлення до матері, жінки, дівчини – мірило людського виховання та культури.

22. Бережи і гартуй своє здоров’я. Не кури, не вживай спиртних напоїв, наркотичних засобів.

23. Бережи природу, пам’ятай, що ти є її частина. Знищуючи природу, знищуєш самого себе.