Виховання дитини – справа серйозна й відповідальна. Дуже часто діти виростають і починають пригадувати своїм батькам усі їхні “прогріхи” у вихованні. Адже дитяча образа залишається надовго, і часто, вже в дорослому віці, може у найневідповідніший момент проявитись, чим шокує і оточуючих і самого дорослого. Як виховувати дитину, щоб мінімізувати дитячі образи та формувати в дитини довіру до батьків?
1. Над дитиною у жодному разі не можна сміятися!
Підсміювання над собою діти сприймають інакше, ніж дорослі. У цьому віці у них недостатньо розвинене почуття гумору – малюки не здатні сміятися над своїми недоліками. Тому насмішка матері завжди психологічна травма.
Малюки ранимі і гостріше відчувають недосконалість. Не важливо, пов’язана вона з неповороткістю або кривобоким виробом. Гіркота і рана залишаються у дитини надовго.
2. На запитання дитини треба обов’язково відповідати!
Пізнавальність треба заохочувати! Як тільки дочка або син досягають віку «чомучок» вони засипають батьків запитаннями, на які вони зобов’язані відповідати. Навіть якщо не знаєте відповіді, пошукайте і по’ясніть дитині. Такий діалог розвиває у доньки чи синочка інтерес до навколишнього світу. У разі відмови вони відчувають свою непотрібність, відчувають себе зайвими і навіть відкинутими.
3. Нехай ваші діти стануть порадниками
Найменший член родини повинен брати участь у вирішенні проблем. Діти з радістю ламають голову над вирішенням питань і висловлюють свою думку. Теми різні:
планування покупок; приготування їжі; ремонт квартири; посадка квітів.
Радячись з рідним чадом, батьки демонструють свою повагу і довіру.
4. Слів «Я ж тобі казала!» Бути не повинно
Моралі на цю тему – помилка у вихованні дитини. Якщо вона не послухалась, то це урок, помилки з якого вона сама винесе. Дорослі не повинні порівнювати себе зі своєю дівчинкою або хлопчиком у силу віку і досвіду. Виходить, що у словах «Я ж тобі казала!» Мати вкладає радість і перевагу, яких у вихованні бути не повинно.
5. Хваліть дитину частіше!
Похвала для малюка – це величезний стимул до розвитку. В душі дитини немов розпускаються квіти від доброго слова батька чи матері. Не скупіться на найвиразніші епітети.
6. Мрії дітей потрібно підтримувати! Ким би не хотіла стати в майбутньому дочка або син – підтримуйте мрію. Купуйте набір юного археолога чи хімічні досліди, книги з цієї тематики. У дитинстві і юності переваги дитини змінюються, остаточно вона визначиться з вибором професії тільки до 20 років.
7. Дитина плаче
Сльози у вашої дівчинки або хлопчика означають, що дитина засмучена. Дитяче горе або проблему нам дорослим не зрозуміти. У дитячому світі масштаби трагедії перебільшені. Тому, заспокойте малюка, знайдіть слова розради.
8. Не читайте нотацій!
Лекція про те, як синочок або дочка погано поводилися у дитячому садіку, стане для дитини душевною травмою, котру вона буде довго пам’ятати. Достатньо посварити малюка і пояснити, в чому полягав його проступок, які могли бути наслідки для оточуючих.
9. Батьки на стороні рідного чада! В ситуації на людях важливо залишитися на стороні дитини, щоб вона відчувала з мамою і татом єдність думок, немов ви одне ціле.
Результатами такого виховання стане довіра дочки або сина, коли вони стануть дорослішими. Юнаки та дівчата не побояться запитати батьків про те, як вести себе на першому побаченні або цілуватися. Порада матері чи батька в якості друга допоможе вберегти від біди і зробити правильний крок.
Коментарi