Наша історія

1993 рік став пам'ятним для косів'ян і всієї Гуцульщини : в Косові відкрито першу українську гімназію естетично-гуманітарного напрямку.

Головною метою її створення є виявлення обдарованих дітей і розвиток їх здібностей. Гімназія має на меті підготовку учнів до здобуття освіти у вищих навчальних закладах,виховання інтелектуальної,висококультурної і гуманної особистості,формування в кожного вихованця історичної пам'яті та національної свідомості.

Навчальний процес проводиться на засадах національного й загальнолюдського,щоб молоді гімназисти утвердили себе не лише громадянами України, а й активними творцями світової цивілізації.

Навчальний план гімназії істотно відрізняється від нині діючого загальноосвітньої школи. Гімназисти вивчають не традиційні предмети,оволодівають практичними навиками гуцульського декоративно-прикладного мистецтва,готуються до праці в різних сферах наукової і практичної діяльності.

Хочеться, щоб струмок родоводу гімназії,що взяв початок у пам'ятному 1993 році,не змілів,а жив наш народ новими талантами, які б прославили націю на весь світ.